Ma bevettük Mira 4. adag Modeyso gyógyszerét. Egy újabb mérföldkő ezen a hosszú úton. Mira állapota jelenleg stabil. Sokat beszél, játszik, és egyre ügyesebben jár. Ezek azok a pillanatok, amelyekért az elmúlt hónapok minden küzdelme megérte. A gyógyszert szedjük továbbra is folyamatosan. Minden mosoly, minden lépés, minden szó hatalmas ajándék számunkra. Közben természetesen nem állunk meg. Folyamatosan keressük a további lehetőségeket: sejtterápiák, kiegészítő gyógyszeres kezelések és minden olyan utat, ami segíthet Mirának. Egyelőre sok minden még képlékeny, de megyünk tovább, és igyekszünk minden esélyt megragadni. Az elmúlt hónapok megtanítottak minket arra, mennyire fel tud értékelődni minden apró pillanat. Mostanában Mira gyöngyökből karkötőket készít. Leül, válogat a színek között, és türelmesen fűzi őket egymás után. Talán kívülről csak egy játék… de nekünk ennél sokkal több. Ezek azok a pillanatok, amikor újra csak egy kislány lehet, aki alkot, játszik és örül. Minden egyes karkötőben ott van Mira türelme, figyelme és egy kis darab a szívéből is. Hamarosan meg is lehet majd vásárolni Mira karkötőit, és ezzel nemcsak egy kézzel készült kis ékszert kaptok, hanem segítetek továbbvinni Mira harcát is. Ha valaki visel egyet, nemcsak egy kézzel készült kis ékszert kap, hanem Mira harcát is támogatja vele. Köszönjük mindenkinek, aki velünk van ezen az úton. Nélkületek már sokszor nem tudtunk volna továbbmenni.
Rákellenes Világnap
Ma van a Rákellenes Világnap. Ma pontosan 4 hónapja, hogy megkaptuk Mira diagnózisát. Nehéz szavakba önteni, mit jelent ez a négy hónap… őszintén: ez volt életünk legfájdalmasabb időszaka. Olyan mélységeket jártunk meg, amikről korábban azt sem hittük, hogy léteznek. És ha egy dolgot kívánhatnánk, az az, hogy ezt senkinek, de senkinek ne kelljen átélnie. Mégis… ma szeretnénk egy örömhírt is megosztani. Az MRI eredménye szerint a daganat csökkent. Ez számunkra most hatalmas kapaszkodó, egy olyan mondat, amitől újra levegőt kaptunk. Vannak kisebb gondok is, de most őszintén… ez nem számít. Most csak az számít, hogy van remény. A gyógyszer még úton van, de közeledünk. És ami a legfontosabb: nem jutottunk volna idáig nélkületek. Örökké hálásak leszünk mindenkinek, aki segített: aki adományozott, megosztotta Mira történetét, rendezvényt szervezett, gyűjtött nekünk, vagy csak csendben gondolt ránk. És megyünk tovább! Nem lehet megállni. Nem is fogunk. Mira miatt nem adhatjuk fel. Keressük a következő lehetőséget, a következő lépést, a következő kapaszkodót – mert a cél egyetlen dolog: Mira gyógyulása. A gyűjtés továbbra is folytatódik. Nemcsak a gyógyszer miatt, hanem azért is, mert folyamatosan kutatjuk a további kezeléseket, terápiákat és minden olyan lehetőséget, ami segíthet Mirának. Ha lehetőségetek van rá, kérjük, támogassatok minket adománnyal vagy egy megosztással. Minden segítség számít.
Remek hírünk van!
( Bár hivatalos papír nincs még a kezünkben) Telefonon megerősítést kaptunk, hogy a következő 5 hónap gyógyszerköltségét fizeti a Batthyány-Strattmann László Alapítvány! Egyelőre nem tudni utána hogyan tovább, de most nem is akarunk ezen gondolkodni. Reméljük a legjobbakat! Ezáltal lehetőség nyílhat messzebb gondolkodni. Egyéb külföldi kezelés, rehabilitáció, vagy bármit amit ajánlanak kiegészítő terápiaként. És a legfontosabb, Mira segédeszközzel bár, de újra sétálgat. A szakemberek látnak rá reális esélyt, hogy el is hagyhatjuk ezeket.
Összegyűlt az első havi adag ára!
Hálával teli szívvel jelentjük: összegyűlt az első havi adag ára. Ma egy újabb fontos lépést tettünk meg Mira gyógyulása felé. Az első havi adag ára összegyűlt, és már el is utaltuk. Szavakkal leírhatatlan, mennyire hálásak vagyunk ezért. Ez nem „csak” egy összeg. Ez remény, esély és jövő. Minden egyes forint mögött emberek állnak: segítő kezek, nyitott szívek, ismerősök és ismeretlenek, akik hittek Mirában, és hittek abban, hogy együtt sikerülhet. Hivatalosan 25 napon belül Luxemburgban tudjuk átvenni a gyógyszert! Ugyanakkor előttünk áll a következő nagy kihívás is: 4 hetünk van arra, hogy újabb 22 millió forintot összegyűjtsünk, hogy Mira folytathassa a kezelést. Tudjuk, hatalmas összeg, de az eddigiek is megmutatták, hogy az összefogás csodákra képes. Nem tudjuk elégszer megköszönni mindenkinek, aki adománnyal, szervezéssel, gyűjtéssel, rendezvényekkel, megosztásokkal vagy imával segítette, hogy idáig eljussunk. Amit tettetek, örökre a szívünkben marad. Az út még nem ért véget, de ma megállunk egy pillanatra, és mély hálával köszönjük, hogy nem hagytok minket egyedül ebben a küzdelemben. Mira nevében is: köszönjük, köszönjük, köszönjük!